Wystawa „Zaginieni”


Wystawa fotograficzna Karoliny Jonderko to prezentacja swoistego rodzaju komunikatów, które mają nam uświadomić, że rodziny osób zaginionych nigdy nie tracą nadziei. Często mimo upływu lat nadal szukają swoich bliskich. Mamy nadzieję, że wystawa dotrze do jak największej liczby odbiorców i że dzięki temu któraś z osób zaginionych się odnajdzie.

Co roku polska policja odnotowuje ponad 15 tysięcy przypadków zaginięć. Nieraz mijamy słupy oklejone zdjęciami z opisami osób zaginionych. Nie przechodźmy obojętnie obok tych ogłoszeń! Zwróćmy na nie uwagę!

Łukasz Sas

Aleksy Jakoniuk

Sabina Konradt

Henryk Żak

Jolanta Ciechanowicz

Katarzyna Demczuk

Konrad Piotrowski

Krzysztof Kasprzak

Leszek Janowski

Marcin Przebieracz

Mirosław Jasiński

Robert Wójtowicz

Roman Widomski

Zbigniew Kaliciecki

Karolina Jonderko (1985), urodzona w Rydułtowach (woj. Śląskie). Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Przygodę z fotografią rozpoczęła w wieku 18 lat, gdy ojciec wręczył jej swojego starego, zasłużonego Zenita. Fotograficzną twórczość opiera głównie na osobistych doświadczeniach i wspomnieniach z dzieciństwa. Aktualnie jest studentką IV roku fotografii na PWSFTViT w Łodzi. Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień. Swoje prace wystawiała m.in. w Polsce, Niemczech, Portugalii, Anglii i Francji.