Konkurs "Powroty" dla studentów szkół artystycznych


"Powroty" - Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych zaprasza studentów kierunków artystycznych do udziału w konkursie związanym z akcją społeczną "Podwieczorek dla Zaginionych", którego celem jest pokazanie pozytywnych emocji, sytuacji, ludzi związanych z odnalezieniem się osoby zaginionej. W Polsce rocznie ginie około 15 tysięcy osób dorosłych i dzieci, większość z nich udaje się odszukać. Czasem po kilku godzinach, dniach, a czasem po miesiącach lub nawet bardzo wielu latach.

Jakie emocje wiążą się z odnalezieniem członka rodziny: dziecka, siostry, rodzica bądź przyjaciela lub znajomego? Jak wygląda pierwsze spotkanie z rodziną? Co przeżywa osoba, która się odnalazła? Jak zmienia się świat rodziny, która po wielu latach odnajduje swojego bliskiego? Zależy nam, aby prace konkursowe pokazywały pozytywne, ale też trudne emocje, myśli, sytuacje związane z nagłym pojawieniem się osoby zaginionej. Inspiracją mogą także stać się prawdziwe historie odnalezień zamieszczone na stronie zaginieni.pl/odnalezieni.

Technika wykonania pracy jest dowolna. Nagrodzone prace zostaną pokazane na wystawie w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie, która rozpocznie się oficjalnym wernisażem 15 kwietnia, jak również zostaną opublikowane na stronie www akcji podwieczorek.zaginieni.pl i profilu FundacjaItaka na Facebooku.

Prace w wersji elektronicznej wraz z opisem i dokumentacją należy przesyłać na adres podwieczorek@zaginieni.pl do 4.04.2014 roku. w tytule maila wpisując KONKURS.


Przeczytaj Regulamin Konkursu.Konkurs Powroty